Czym są minisplitowe pompy ciepła

minisplitowe pompy
Autor EKO2020 opublikowano 19-06-2019

W domach, które już posiadają bezprzewodowe systemy grzewcze minisplity dają możliwość uzupełnienia istniejących elementów grzejnych.

Zazwyczaj bez kanałowe systemy grzewcze wymagają takich elementów, jak np. grzejniki na ciepłą wodę, lub wykorzystują metody ogrzewania pomieszczeń (które generują ciepło za pomocą nafty lub propanu). Minisplity są dobrym rozwiązaniem w przypadku dobudowy domu, ponieważ rozbudowa istniejących kanałów może być w niektórych sytuacjach problematyczna. Minisplity składają się z dwóch głównych elementów. Sprężarka lub skraplacz znajdują się poza domem, natomiast centrala wentylacyjna jest wyposażona w urządzenia wewnętrzne.

Te oddzielne elementy są połączone przewodem, który składa się z przewodu zasilającego, spustu kondensatu, czynnika chłodniczego i przewodu ssącego. Jeśli jest wiele central wentylacyjnych, każda z nich będzie zawierać powiązany termostat. Jest to pomocne przy regulacji temperatury powietrza w każdym pomieszczeniu, w którym urządzenie jest umieszczone.

Logo eko 2020

EKO2020 jest jedną z wiodących firm działających na rynku handlowo-usługowym w branży grzewczej.
Naszym celem jest oferowanie klientom skutecznych i komfortowych systemów grzewczych z asortymentu polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybucja i instalowanie urządzeń najnowszej generacji.

Preferujemy wyłącznie ekologiczne rozwiązania technologiczne, dlatego oferowane przez nas urządzenia są bezpieczne dla środowiska. Produkty spełniają wymogi emisyjne określone w dyrektywie Ecodesign, a także zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu oferowane przez nas produkty figurują na państwowych listach dofinansowań urządzeń wielu krajów UE.