Kominki na drewno to doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza.

NAJPOPULARNIEJSZY WYBÓR

Kobok

Midi Corner

Corner Midi 600/510 BS/330 Prawy SM

Stalowy kominek z drzwiczkami przeszklonymi specjalną, przeźroczystą ceramiką wytrzymującą 750°C.

NAJWYŻSZA PÓŁKA

MCZ

VIVO Hydro

Wkład na pelet Vivo 85 Hydro 22,3 kW

Elegancki piecyk w stylu minimalistycznym z płaszczem wodnym. Jest w pełni automatyczny oraz posiada funkcję Auto Eco.

NAJLEPSZY WYBÓR

THORMA

Mountain

mountain 2

Kominek obudowany specjalnym materiałem Hottex, oraz zawierający systemem czystej szyby. Spełniający wszystkie wymagania Ecodesign2022.

Zobacz wszystkie urządzenia grzewcze dostępne w sprzedaży.

Zobacz Wszystkie

 

Wspólne cechy wkładów kominkowych

Gwarantowane bez względu na to, co wybierzesz

Klasa energooszczędności A+

Wyjątkowo niskie zużycie energii

Całkowicie szczelna komora spalania

Większe bezpieczeństwo, lepsze osiągi i mniejsze zanieczyszczenie

Sprawność powyżej 80%

Wysoki poziom sprawności urządzeń gwarantuje maksymalne uzyski i oszczędności

Certyfikat EcoDesigne 2020

Spełniają wymogi projektu "Czyste Powietrze"

Pełna regulacja procesu spalania tylko jedną dźwignią

Nowoczesne wzornictwo

Idealne do ogrzewania małych, średnich i dużych pomieszczeń pomieszczeń

Wkłady kominkowe na pelet i drewno

Pelet

  • Wkład na pelet nie zajmuje dużo miejsca. Kolejną korzyścią jest to, że może on być zamontowany w każdym pomieszczeniu. Istotą jest konstrukcja, która sprawia, że nadaje się do każdego stylu. Może on zastąpić miejsce, które kiedyś było zagospodarowane przez tradycyjny kominek, tworząc ten sam klimat, ale zwiększając wydajności cieplną przy niższym zużyciu peletu.

Drewno

  • Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie.

  • Przy wyborze wkładu kominkowego warto porównać oprócz standardowych parametrów (moc, sprawność, waga itp.) dodatkowe wskaźniki jak: zużycie drewna, żywotność wkładu, temperatura spalin, stężenie CO, koszt części eksploatacyjnych oraz częstotliwość ich wymiany.

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

Co to jest pelet?

Odpowiedź

Pelet jest paliwem ekologicznym, wytwarzanym w procesie prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem czyli odpadów z branży drzewnej. Producenci peletu wykorzystują pozostałości z produkcji desek, mebli itp. Zatem nie ma potrzeby niszczenia lasów do wytwarzania tego paliwa. Pelet wytwarzany jest z nieprzetworzonego drewna, bez zastosowania jakichkolwiek substancji zlepiających, mieszalników. Najwyższej jakości pelet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Możemy wyróżnić trzy klasy peletu: A1, A2 i B

Pytanie

Co robimy z wybranym popiołem?

Odpowiedź

Popiół jest bezpieczny dla środowiska, ma skład mineralny działający korzystnie na glebę. Może posłużyć jako nawóz. Po wystudzeniu możemy rozsypać go w ogrodzie. Trzeba pamiętać że świeżo wybrany popiół jest bardzo gorący dlatego najlepiej odstawić go do wystudzenia na noc w bezpiecznym miejscu.

Pytanie

Czy obsługa kotła peletowego jest pracochłonna ?

Odpowiedź

Kocioł z racji automatycznego trybu pracy, wymaga minimalnego zaangażowania. Podstawowe czynności, które musimy jedynie wykonać to wypełnienie zasobnika peletem, usunięcie popiołu z popielnika oraz okazjonalne czyszczenie. O wszystkich niezbędnych czynnościach otrzymujemy informacje za pomocą automatycznych czujników. Popiół usuwamy po spaleniu ok. 400-1000 kg paliwa. Jeden pełny zasobnik, oczywiście w zależności od zapotrzebowania na ciepło, wystarcza nawet na miesiąc. Przy ujemnych temperaturach mniej więcej na tydzień.

Może potrzebujesz coś innego?

Baner selecta

Następca legendy... Kocioł na pelet RED Selecta

Poznaj jego moc

Kominek jest konstrukcją, która w wyraźny sposób zmienia charakter wnętrza. Zależnie od wybranego stylu dopełnia wystrój, a jednocześnie zapewnia wyjątkowo przyjemne doznania. Łączy w sobie walory estetyczne z funkcjonalnymi, bowiem nie tylko zachwyca naturalnym ogniem, ale też dostarcza sporych ilości ciepła. Nasze wkłady kominkowe doskonale uzupełnią ogrzewanie podłogowelub ścienne zasilane przez kotły na pelet w systemie centralnego ogrzewania.

Atutem wkładów kominkowych Thorma, jakie Państwu oferujemy, jest wyjątkowa szczelność komory spalania. Dzięki temu podczas spalania drewna nie pochłaniają one tlenu z wnętrza domu. Takie rozwiązanie sprawdza się w budynkach energooszczędnych i pasywnych, w których wszystkie szczeliny zostały wyeliminowane na etapie budowy. Wkłady kominkowe Thorma są wyłożone naturalnym materiałem – wermikulitem, który doskonale izoluje przed ogniem. Do Państwa dyspozycji są różne modele wkładów oraz szeroki wybór szyb kominkowych.

Zobacz najnowsze urządzenia grzewcze